Predstava „Slučaj Galilejac“ izvedena u St. Fidelisu

Slučaj galilejacU Hrvatskoj katoličkoj zajednici u Darmstadtu gostovalo je „Hrvatsko kazalište u Švicarskoj“. Više od 60 glumaca amatera u originalnim kostimima izvelo je dramsku predstavu „Slučaj Galilejac“ u režiji dr. fra Šimuna Šite Ćorića.

Publici je predočena Isusova patnja koja je stavljena u okvire današnjeg društva, u kojem izdaja, nepravda i laži igraju itekako značajnu ulogu. Predstava je smišljena vrlo interesantno, uz mnoštvo pjesama i poznatih scena iz Biblije. „Pojavljuje se veliki broj paralela između kršćanske povijesti i današnjih događanja u našem društvu. Bitan naglasak stavljen je na to da bi svatko trebao početi od sebe i upitati se što može učiniti za postizanje veće pravednosti u našem društvu. Lako je odgovornost svaljivati na druge i prati svoje ruke, zatvarati oči nad problemima koji nas muče“, rekao je o svojoj predstavi fra Šito.

Dramski igrokaz „Slučaj Galilejac“ trajao je nešto više od sat vremena, a nakon predstave kraće misno slavlje predvodili su fra Šito Ćorić i fra Nediljko Brečić. Gosti iz švicarskog Solothurna nakon događaja zadržali su se na ručku u prostorijama HKZ Darmstadt. Organizatori priredbe bili su Hrvatski svjetski kongres u Njemačkoj i Hrvatska katolička zajednica Darmstadt.